Всі відгуки

Гвоздінський Олександр Ярославович

Львівська область
Місце відпочинку: Блакитна "лагуна" озеро Турківський "Кар'єр"

Загублене серед львівських Карпат 🌲🌲🌲🌲маленьке Місто🌁🌇🏙️, столиця Бойківщини, місто дерев’яних церков⛪, величних споруд та синагоги-фортеці🕍, тихе і затишне, без лишнього гаміру… а також маловідомий Кам’яний турківський кар’єр. Місто Турка безумовно заслуговує на вашу увагу📢!!!

Кам’яний кар’єр називають Блакитним озером через його красивий колір. Кар’єр розташований у підніжжя невисокої гори⛰️ Кичера (881м.) із висоти🪂 виглядає не менш чарівно, ніж зблизька. Найкраще їхати у Турку на кар’єр у теплу 🌡️сонячну ☀️погоду – тоді водойма має насичений блакитний колір. А взимку🌬️ гарно🌨️🌨️ замерзає, коли сніг❄️❄️ обвисає на схилах гори🏔️. Неподалік озера взимку працює гірськолижний ⛷️🎿🏂спуск для любителів та професіоналів.

Історія:
В період Польщі 🇵🇱 тут також видобували камінь і будували наше місто. Старші люди кажуть, що гору називали "Гора Бліца" на честь власника кар'єру!
"До 1960 кар'єр перебував у складі Турківського райпромкомбінату. У 1960 році ставши самостійною одиницею у Турці розпочав роботу механізований кам’яний кар’єр, що постачає підприємствам області будівельне каміння і щебінь та забезпечує потреби самого Місто Турка. Кам’яний кар’єр оснащений новою потужною технікою, має свою електростанцію. Для кращого транспортування продукції кар’єру до нього підведено залізницю. На кар’єрі працює добре згуртований робітничий колектив, який бореться за зростання його економічних показників. У 1966 році тут добувалось близько 20 тис. кубометрів будівельного каменю і 40 тис. кубометрів щебеню.

Купатися 🏊🏊у кар’єрі заборонено✋🆘, тому що він глибокий (до 20 м) та небезпечний. Таким є рішенням виконавчого комітету🏫 Турківської міської ради від 11.06.2020 року.

Та всеодно, тут ви відпочинете⏳ на березі, зробите красиві фотографії 📷🤳на кілька сотень лайків.... 🧗🎾
Ви зможете емоційно перезавантажитися🧘, заспокоїти свої нерви 💆і поправити душевне здоров’я, 🌄здалека від міської метушні 🌃та труднощів, і на лоні зеленої🌲🌳🌻🥀 природи🌈 користатись золотим сонцем🌅, запашним повітрям🌐, познайомитись із 🐜🐌🦗🦟🦅🦉🐦🦆🐝🐞🦋🐍🐇🐀🦔🦇🎣🐟🕷️🐛 та насолодитися хвилями чудесного озера🗻.
ТИШИНА зробить своє!?!

А свою подорож до кар’єру можна продовжити прогулянкою у Місто Турка, де розташовані бойківські дерев’яні церкви⛪, культові споруди🕍, музей "Бойківщини" та цікаві "генделики"🍷🍸🍹🍻🥩!

Чекаємо на Вас!🥳🥳🥳
GPS: 49.155216,23.010741 🏕️

Інфа для ТУРИСТІВ 🚴‍♂️(як добратися?)
🚂ПОТЯГОМ:
Приміський вокзал🛤️ – м.Львів вул.Городоцька, 112 (49.83664669,23.99610636)
Розклад руху поїздів 🚂🚂- (http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/)
Потяг🚄 (013К Київ-Пас. — Солотвино-1)
1) із м.Києва (17:11год.) до м.Турка (05:15год.)
2) із м.Ужгород (19:38год.) до м.Турка (22:22год.)
🚌АВТОБУСОМ:
Західний Автовокзал - м.Львів вул.Городоцька,359 (49.821189,23.9194047)
Розклад руху автобусів - http://bus.com.ua/cgi-bin/poshuk?fp=UA4610100000&tp=UA4625510100&Go=3
Відправлення рейсових автобусів Львів-Турка із інтервалом орієнтовано 30хв.
🚗🚙🚐АВТОМОБІЛЕМ:
Подорожуючи автомобілем 🚗по автошляху національного значення Львів-Самбір-Ужгород (Н 13) до Міста Турка по дорозі 🛣️ви оціните якість нового дорожнього полотна та милуватиметесь ⛰️🌄🐏🐐🗻🏞️колоритністю та красою Бойківського краю.
Фотографії: Alexandra Bogaichik, Роман Пазюк, Oleg Chepil, Маряна Розлуцька, Dima Trionix, Ярослав Скабара , Victor Savaryn.