Всі відгуки

Рідкоус Марія Володимирівна

Закарпатська область
Місце відпочинку: Мармароси

Мармароси здаються такими величними і масивними порівняно з іншими хребтами, де мені довелося побувати. Коли вилізаєш на хребет, складається враження, ніби дійсно опинився у скелястих Альпах. А виявляється, і в Україні є безліч не менш прекрасних місць, які нічим не поступаються закордонним. Дуже шкодую, що не відкрила для себе цю красу раніше, але всьому свій час.

🧭 Маршрут розпочинається у селі Діловому на румунському кордоні, до якого діставатися від Івано-франківська 4 години за умови хорошої погоди та цілих доріг. Але усі зусилля, разом з оформленням пропусків у прикордонників, того варті.

🌺 Влітку на схилах Піп Івана Мармароського цвіте червона рута, сон-трава і нарциси. А у серпні розпочинається сезон чорниць (пізніше, ніж на Боржаві). На обжитих полонинах можна стати наметом та купити овечого сиру у місцевих пастухів.

🏞️ Окрім Піп Івана (1936 м), поруч розташовані не менш цікаві вершини Берлебашка (1734 м) та Петрос Мармароський (1781 м). Усього наш маршрут зайняв 62 км та близько 3 похідних днів.

⚡ Рівень складності: низький (тим більше, є можливість лишити важкі наплічники біля підніжжя у туристичному притулку). Але перед сходженням я би радила кілька тижнів позайматися кардіовправами.

🍃 У кожного є свої місця сили, для мене гори — одне із таких місць. Тут ти відпускаєш думки і просто йдеш вгору. І коли гори кличуть, потрібно йти, незважаючи на відсутність квитків, компанії чи скасування турів.