Всі відгуки

Піддубняк Віталій Юрійович

Одеська область
Місце відпочинку: Садиба людини-вовка (палац Дубецьких-Панкеєвих)

Це садиба у селі Василівка Одеської області, де жив відомий та улюблений пацієнт Зігмунда Фрейда. Його, через хворобу, називали людиною-вовком, а його великий будинок - лігвом вовка.

Її побудували всередині ХІХ ст для генерал-майора Дубецького, який володів тоді всім селом. Колись давно маєток Дубецького оточували фруктові дерева, поряд був фонтан і ставок з рибою. До нього, за легендами, вів один із багатьох підземних ходів, прокладених під будинком. Залишки фонтану ще досі видно, підземні ходи можливо і є, підвальні приміщення то точно ще збереглися, але перебувають в аварійному стані.

Коли Дубецький помер, садибу придбав купець Константин Панкеєв, чий син і прославив це місце. Сергій Панкеєв став героєм книги Зігмунда Фрейда «Із історії одного дитячого неврозу», що вважається класикою психоаналізу. Ще будучи дитиною, хлопець почав страждати від кошмарних снів про вовків, що сиділи на дереві і говорили до нього очима. У Сергія розвинулася панічна боязнь цих тварин. Він їздив на лікування до багатьох психотерапевтів, одним із яких став Фрейд. До речі, саме завдяки останньому Сергій і став відомий як «людина- вовк». Він жив у маєтку до Революції 1917 року. За радянських часів у будівлі була сільська рада, а згодом її використовував зерно-молочний колгосп. Під кінець ХХ ст, садибу остаточно закинули, розібрали на матеріали, а те, що залишилось, руйнується з величезною швидкістю.

Як дістатись.
Доїхати до Василівки, де знаходиться садиба «людини-вовка», можна з Одеси з автостанції «Привоз» автобусами у напрямках Лиманське, Роздільна, Михайлівка, Новокрасне (відправляються майже щогодини). Година дороги і Ви на місці. Автомобілем у тому ж напрямку від кругового перехрестя "Два стовпи". Там ідете чи їдите трасою повз заправку «Валерія» і за шиномонтажем звертаєте праворуч, потім ліворуч, далі 10 хв стежкою не звертаючи і ось воно – «лігво людини-вовка».

Чудове місце для пікніка, обов'язково варто відвідати, поки садиба ще збереглася, хоч і в поганому стані.

Координати місця - 46.616166, 30.298311